Krátká výprava na jezero

Vladimird Kapal | Kvě 15, 2021 | Zprávy od vody

Zdravím všetkých rybárov ale aj všetky rybárky. Po dlhej dobe som sa konečne dostal k vode a išiel som na 6ha jazero kúsok od domu. Času nebolo veľa zhruba nejaké 5 hodinky. Hneď po príchode na revír sa mi strašne zapáčil. Krásna príroda okolo a vo vode boli 2 prírodné ostrovy na ktorých boli krásne staré duby. Vybral nám miesto s plytšinou a spoliehal sa že sa tam budú ryby vyhrievať. Na úvod som zvolil pod háčik activ boilies winter express o priemere 20mm a na na druhú montáž som dal pod háčik activ oliheň tiež 20mm. Na 2. udicu som dal ronnie rig so sweet nuts popkou a tiež peletky v pva. Nahodil som udice dal do stojana došponoval a sadol som si do auta. Zobral som si príposluch keby náhodou. Sadol som si do auta hral som sa na mobile a zrazu razantná jazda. Rozbehol som sa k prútom a sekol. Ryba vôbec nekopala hlavou tak som vedel že to bude asi niečo lepšie. Po asi 15 min súboji sa na brehu ukázal krasný šupináč s veľkou zadnou plutvou. Mal rovných 80 cm a 8,5kg. Zabral na popku sweet nuts od Beastcarp.

Rýchlo som spravil fotku a šup s ním späť do vody. Nahodil som to späť a sadol do auta lebo fúkal nepríjemný vietor. Príposluch dvakrát pípol na winter express. Išiel som došponovať silón a minútu na to jazda na tú istú udicu na ktorú to pred tým len píplo. Na konci bol krásny lysec ktorý mal 65cm a 6kg. Mal nádherné šupiny pri ocase. Zabral na activ winter express tiež od Beastcarp.

Znova som sa odfotil a išiel naspäť do vody. Otestoval som popky sweet nuts a asi som si ich aj obľúbil. Bola to krátka 4 hodinová rybačka ale hodnotím ju ako veľmi úspešnú.

 

Petrov Zdar!